19.5 C
Međugorje
21.10.2020.

Marko Hećimović devet dana pješačio do Međugorja i prešao skoro 400 kilometara

Marko Hećimović (25) iz Ivčević Kose kod Perušića u Lici u Međugorje je stigao pješice. Kada nije našao društvo krenuo je sam i prvi put došao u Međugorje. Da bi prešao taj put od oko 370 kilometara bilo mu je potrebno devet dana. Dnevno je prosječno zbog svoga zavjeta pješačio četrdesetak kilometara.

”Koji je zavjet bio, to bih zadržao za sebe. Imao sam želju ići, odluka je došla sama ood sebe. Nisam našao društvo onda sam krenuo sam. I uz Božju pomoć sve je super prošlo”, kazao nam je Marko koji je ukratko i opisao to svoje putovanje.

”Dnevno sam u tih devet dana prelazio oko 40 kilometara u prosjeku. Noćio sam u samostanima, na Udbini, u Gračacu, Kninu, Sinju…, a ako nema samostana potražio bih privatni smještaj, a ljudi su mi izlazili u susret”, kazao nam je Marko koji je bio gost u Međugorskim minutama Radiopostaje Mir Međugorje, a što je još rekao Velimiru Begiću poslušajte u audiozapisu te budite i uz Vijesti iz Međugorja u četvrtak u kojima smo također ugostili Marka Hećimovića i saznajte što je odgovorio na pitanje: Hoće li opet pješice doći u Međugorje?

Marko je prosječno pješačio 40 km svaki dan FOTO: Mateo Ivanković/ICMM

povezano

Youtube kanal

Instagram

Kolumne

Putovi kojima je teško ići

Ovih dana vratio sam se s jednog hodočašća. Naime, s grupom prijatelja bio sam na Caminu tj. putu sv. Jakova na otoku Krku. To...

Dobar učitelj stvara dobru generaciju

Danas, 5. listopada obilježavamo svjetski Dan učitelja. Proglasio ga je UNESCO 1994. godine u spomen na isti datum 1996. godine kada je potpisana Preporuka...

Za tobom ću kamo god Ti pošao

Kad su se navršili dani da bude uznesen, krenu Isus sa svom odlučnošću prema Jeruzalemu. I dok su Isus i njegovi učenici išli putem,...

Jesu li ti mreže prazne?

Naslov ove kolumne je ''posuđen'', ''kopiran'', ukraden... od jednog izdanja sve popularnije rubrike 'Pozitivna minuta' našega kolumnista fra Josipa Vlašića na njegovom Facebooku, Instagramu,...