Radijska obitelj je produžena Božja ruka dobrote i milosrđa u životu naših vjernih članova

Sustav podupiratelja Radiopostaje Mir Međugorje preko 20 godina okuplja svoje vjerne slušatelje u veliku radijsku molitvenu obitelj. Raduje nas što su naši članovi uistinu posebni i dragi ljudi, ljudi duboke vjere i trajne molitve. Posebno nam je drago kada možemo naše članove podupiratelje ugostiti u prostorijama Radiopostaje i naravno, u našem studiju posvjedočiti blagoslov obitelji kako radijske, tako i njihove vlastite.

Ovog ponedjeljka ugostili smo članove obitelji Petričušić i Jurišić iz Zagorja i obitelji Galić iz Broćanca kod Posušja. Život piše lijepe priče, povezuje ljude koji su u vjeri i nadi spremni pomagati jedni drugima, činiti djela milosrđa. S obitelji Petričušić veže nas duboko prijateljstvo. Prisjećamo se 2015. godine kada se u humanitarnu akciju za izgradnju obiteljskog doma za tri brata oboljela od progresivne mišićne distrofije uključilo svim srcem Posušje, Hercegovina, dobri ljudi iz domovine i iz inozemstva. Njihova majka Zdravka je naš član podupiratelj i bila je gost i u našem studiju. Blagica Jurišić je draga žena, naša podupirateljica koja pomaže obitelji Petričušić da se lakše nose s teškom bolesti i posljedicama, svojom vedrinom i dobrotom tjera sve tmurne oblake iz njihove svakodnevnice. Rodom je iz obitelji Galić iz Broćanca koji su svi od reda također naši članovi podupiratelji. Otac Ljubo, brat Mario Galić, sestra Mira i zet Matija Djak. U studiju smo prigodom njihovog posjeta ugostili Ljubu Galića, najstarijeg člana obitelji Galić, čovjeka vedra duha i blaga pogleda koji je rado pristao na razgovor i podijelio s našim slušateljima radost obitelji i zajedništva kojeg, skupa sa svojom suprugom i brojnom obitelji djecom, unučadi i praunučadi, živi punim plućima. I sam je dijete iz brojne obitelji, braća su otišla u svijet, sestra je časna sestra 33 godine u misijama u Africi. Više poslušajte u prilogu emisije Kutak za podupiratelje, kojeg vam donosimo u sudiozapisu.

Zahvaljujemo našim članovima podupirateljima i želimo im svako dobro do novog susreta na Radiopostaji Mir Međugorje.

Dijana Pinjuh

povezano

Youtube kanal

Instagram

Kolumne